Western Union

Korzyści

MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE WESTERN UNION

Potrzebujesz szybko, łatwo i bezpiecznie wysłać pieniądze w dowolne miejsce na świecie? Skorzystaj z usługi międzynarodowego przekazu pieniężnego Western Union, która umożliwi Ci przesłanie pieniędzy nawet w ciągu 15 minut. Międzynarodowe Przekazy Pieniężne Western Union są przeznaczone tylko dla osób fizycznych. W większości krajów przekazy są realizowane w walucie danego kraju. Niektórzy agenci dodatkowo umożliwiają realizację przekazu w innej walucie. W Banku Spółdzielczym w Grybowie udostępniamy wypłatę przekazu w PLN i nadanie przekazu w PLN. Opłaty za przekazy pobierane są w całości od nadawców i wyłącznie w walucie PLN. Kwota jednorazowego przekazu wysłanego z Polski wynosi maksymalnie 7499 USD lub równowartość w PLN. Przekazy odbierane w Polsce (nadane za granicą) nie mają ograniczeń kwotowych.

KRAJOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE WESTERN UNION

Usługa Western Union obejmuje również przekazy krajowe, które realizowane są w oparciu o standardy określone dla Międzynarodowych Przekazów Pieniężnych Western Union, przy czym walutą obowiązującą przy wpłatach i wypłatach realizowanych w Polsce jest wyłącznie PLN.

Zalety

 • Krótki czas realizacji
Przekaz udostępniony jest do wypłaty w ciągu 15 minut od momentu jego nadania. Przy odbiorze przekazu należy uwzględnić ewentualne różnice w strefach czasowych i godzinach otwarcia placówek Western Union oraz ograniczenia wynikające z lokalnych przepisów.
 • Łatwy sposób korzystania
Aby skorzystać z usługi nie musisz posiadać konta bankowego lub karty kredytowej. W celu nadania przekazu wystarczy zgłosić się do jednego z oddziałów Banku Spółdzielczego w Grybowie lub placówki współpracującej, złożyć dyspozycje wpłaty i wpłacić pieniądze. Przy odbiorze przekazu wystarczy przedstawić ważny dokument tożsamości i złożyć dyspozycję wypłaty. W oddziałach Banku Spółdzielczego w Grybowie, przekazy Western Union realizowane są szybko, łatwo i wygodnie - bez wypełniania formularzy.
 • Pewność i bezpieczeństwo transakcji
Przekazy Western Union trafiają zawsze bezbłędnie do adresata. Wystarczy, że nadawca przestrzega warunków regulaminu usługi.
 • Wygoda
Rozległa sieć placówek realizujących przekazy pieniężne sprawia, ze są one dla Klienta dogodnie zlokalizowane i łatwe do odnalezienia. Przekaz można nadać i odebrać w dowolnej i najbliższej placówce Western Union.
 • Przesłanie wiadomości wraz z przekazem
Nadawca może dołączyć do przekazu krótką wiadomość tekstową (bezpłatną w przypadku przekazu krajowego).
 • Udogodnienia przy przeliczaniu wartości przekazów
Nadawca przekazu może dokonać wpłaty, określając dokładną wartość kwoty do wypłaty w walucie dostępnej w kraju przeznaczenia.
 • Pomoc w sytuacjach niestandardowych
W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, które uniemożliwiają odbiór pieniędzy w kraju przeznaczenia, nadawca może błyskawicznie uzyskać wsparcie ze strony pracowników oddziałów Banku Spółdzielczego w Grybowie, którzy mogą na jego wniosek wprowadzać dodatkowe dyspozycje, korekty lub inne indywidualne środki zaradcze umożliwiające dokonanie wypłaty.
 • Możliwość odstąpienia od umowy
Jeśli przekaz nie został wypłacony przez odbiorcę, nadawca na własny wniosek może wycofać środki w dowolnie wybranym momencie, składając taką dyspozycję w oddziale, w którym przekaz został nadany.

Kontakt

Szczegółowe informacje o zasadach wysłania i wypłaty przekazów Western Union udzielane są:
 • przez pracowników Banku Spółdzielczego w Grybowie,
 • przez konsultantów Infolinii Western Union: tel. 0 801 120 224,
 • oraz na stronie Western Union: http://www.westernunion.com.pl/

Aktualności

zobacz wszystkie

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,66
WIBOR 3M - średnia 1,72
WIBOR 3M 1,73
więcej